20 yıllık bir geçmişe sahip olan İstanbul Sanat Evi‘nde iş geliştirme ve pazarlama yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Sanatı sevdi. Sanat eseri koleksiyoncusu oldu. 2007-2010 yılları arasında çeşitli dergilerde sanat ve pazarlama üzerine makaleleri yayınlandı.

2009 yılında bir Gaziantep gezisi sonrası Harbiyiyorum.com‘u kurdu. Harbiyiyorum bugün Türkiye’nin önde gelen yeme-içme kültürü sitesidir.

Sıkıldım. Bundan sonrasını kendi ağzımdan yazacağım 🙂 Hazır mısınız?

2010 yılında kurduğumuz DahaBaşka Dijital Ajansı‘nın kurucularından biriyim. Başlangıçta Türkiye’de önde gelen kurumlara (DHL, Microsoft, TTNET, JTI, Cevahir AVM v.b.) dijital pazarlama çözümleri ürettik. Facebook oyunları, mikro siteler, interaktif entegre sistemler ve daha fazlası sunduğumuz hizmetler arasındaydı.

Bu zaman diliminde dijital pazarlama ve sosyal medya danışmanı oldum. Daha sonra da bu konular üzerine eğitimler vermeye başladım. Sosyal medya, dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Avrupa Birliği (EU) programları dahilinde eğitimler verdim.

2012 yılında App Store’larda uygulamaların pazarlaması üzerine yoğunlaştım ve DahaBaşka’nın gelir modelini tamamen bu doğrultuda değiştirdim. Şirket olarak artık son kullanıcıya mobil uygulamalar geliştirmeye başladık. Elbette bu arada bütün hali hazırda hizmet vermekte olduğumuz müşterileri tasfiye ettik. (Kulağa çok aptalca gelebilir ama profesyonel iş hayatımda yaptığım en isabetli karardı.)

Zaman beni bir eğitmen ve konuşmacı yaptı. Kalabalıklara dijital pazarlama, sosyal medya, bloglar, içerik pazarlama ve uygulama pazarlama üzerine konuşmalar yaptım. İnsanlara hitap etmeyi sevdim. Bütün bu tecrübelerle birlikte Optimist Yayınları‘ndan çıkan “Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya” isimli kitabımı yazdım. (2012) Bu kitap daha sonra “Social Media for Real!” ismiyle İngilizceye çevrildi. Şu anda Amazon‘da ve Barnes&Noble‘da satışta. 2015’de ikinci kitabım “Her Şeyin Başı Blog” yayınlandı.

“İş adamı” olarak hakkımda daha fazla bilgiyi @Linkedin profilimden görebilirsiniz.

Her ne kadar eklektik uğraşlara sahipmişim gibi görünse de, profesyonel hayatımdaki bütün her şey birbirine son derece derin ve kuvvetli bağlarla bağlıdır.

Şu günlerde ne yapıyorum diye soracak olursanız;

  • Yeni kitabım/kitaplarım üzerine çalışıyorum.
  • Kurum ve kuruluşlara eğitimler veriyorum.
  • Konferanslar ve panellerde konuşmalar yapıyorum.
  • Bireylere/kurumlara danışmanlık veriyorum.
  • Harbiyiyorum.com‘da yazıyor ve projeler geliştiriyorum.

Evet, işte bir bakışta bu benim! Umarım ortak projelerde tanışma fırsatımız olur.

Her türlü teklifiniz için bana öncelikle salihseckin<at>gmail.com‘dan ya da Twitter @Temurah üzerinden ulaşabilirsiniz.

ve tabii ki diğer sosyal medya mecralarından da erişim serbest 😉

Sevgilerimle,

Salih Seçkin Sevinç