İşletme Fakültesi mezunu. Pazarlama sever. 2002-2003 yılları arasında New York’da yaşadı. (ICE) The Culinary Institue of America‘da “Kurabiye Yapım” dersleri aldı. Manhattan’da Garden of Eden Chelsea şubesinde “Bakery” kısmında kahve yaptı, çöp çıkardı, sandviç hazırladı, pasta ve çikolata sattı. İstanbul’a geri döndü. Uluslararası bir taşımacılık firmasında (DHL Express) müşteri hizmetlerine bağlı neredeyse bütün departmanlarında çalıştı. (Frontline, After Sales, Executive Desk) Problem çözmeyi sevdi. Her gün birbirinin aynı görünmeye başladığında istifa etti.

20 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan İstanbul Sanat Evi‘nde iş geliştirme ve pazarlama yöneticisi olarak çalışmaya başladı. Sanatı sevdi. Kendi çapında sanat eseri koleksiyoncusu oldu. 2007-2010 yılları arasında çeşitli dergilerde sanat ve pazarlama üzerine makaleleri yayınlandı. Yine o yıllarda Artımetre.com isimli sanat blogunun içerik editörlüğünü yaptı. Plastik Sanatlar üzerine özgün içerikler üretti.

2009 yılında bir Gaziantep gezisi sonrası Harbiyiyorum.com‘u kurdu. Harbiyiyorum bugün Türkiye’nin önde gelen yeme-içme kültürü sitelerinden biridir. Binlerce içeriği ile bir “Yemek Medyası“na dönüşmüştür.

Sıkıldım. Bundan sonrasını kendi ağzımdan yazacağım 🙂 Hazır mısınız?

2010 yılında kurduğumuz DahaBaşka Dijital Ajansı‘nın kurucularından biriyim. Başlangıçta Türkiye’de önde gelen kurumlara (DHL, Microsoft, TTNET, JTI, Cevahir AVM v.b.) dijital pazarlama çözümleri ürettik. Facebook oyunları, mikro siteler, interaktif entegre sistemler ve daha fazlası sunduğumuz hizmetler arasındaydı.

Bu zaman diliminde dijital pazarlama ve sosyal medya danışmanı oldum. Daha sonra da bu konular üzerine eğitimler vermeye başladım. Sosyal medya, dijital pazarlama ve e-ticaret üzerine Türkiye’nin çeşitli yerlerinde Avrupa Birliği (EU) programları dahilinde eğitimler verdim.

2012 yılında App Store’larda uygulamaların pazarlaması üzerine yoğunlaştım ve DahaBaşka’nın gelir modelini tamamen bu doğrultuda değiştirdim. Şirket olarak artık son kullanıcıya mobil uygulamalar geliştirmeye başladık. Elbette bu arada hali hazırda hizmet vermekte olduğumuz tüm müşterileri tasfiye ettik. (Kulağa çok aptalca gelebilir ama profesyonel iş hayatımda yaptığım en isabetli karardı.)

Zaman beni bir eğitmen ve konuşmacı yaptı. Kalabalıklara dijital pazarlama, sosyal medya, bloglar, içerik pazarlama ve uygulama pazarlama üzerine konuşmalar yaptım. İnsanlara hitap etmeyi sevdim. Bütün bu tecrübelerle birlikte Optimist Yayınları‘ndan çıkan “Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya” isimli kitabımı yazdım. (2012) Bu kitap daha sonra “Social Media for Real” ismiyle İngilizceye çevrildi. Şu anda (nedense) hala Amazon‘da ve Barnes&Noble‘da satışta. 2015’de ikinci kitabım “Her Şeyin Başı Blog” yayınlandı. 2016’da Hayy Kitap o zamana kadar Harbiyiyorum.com yazdığım nokta atışı “Nerede Ne Yenir?” yazılarımı derleyip bir kitap haline getirdi. O kitabın da ismi “Harbi Yiyorum – Türkiye’de Harbiden Nerede Ne Yenir? -1” oldu. Daha sonra çocukluk hayalim olan roman yazma işine soyundum. 2018 yılında Martı Yayınları’ndan “Ölüm Yolcusu Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri” isimli ilk romanım yayımlandı. İkinci romanım “Ruhani“yi henüz 11 Mayıs 2020’de bitirdim. Şu anda satışta değil ama anlaşılan o ki “Magical Realism – Büyülü Gerçeklik” tarzında romanlar yazıyorum ve sanıyorum gün geçtikçe tam zamanlı bir yazar olmaya doğru evriliyorum.

2019 Şubat ayından bu yana “OdaTV’de her hafta Pazar günü ‘Lezzet Peşinde‘ köşemde yazıyorum.

“İş adamı” olarak hakkımda daha fazla bilgiyi @Linkedin profilimden görebilirsiniz.

Basılı tüm kitaplarıma bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar eklektik uğraşlara sahipmişim gibi görünse de, profesyonel hayatımdaki bütün her şey birbirine son derece derin ve kuvvetli bağlarla bağlıdır.

Şu günlerde ne yapıyorum diye soracak olursanız;

  • Yeni kitabım/kitaplarım üzerine çalışıyorum.
  • Bolca kitap ve makale okuyorum.
  • Kurum ve kuruluşlara dijital pazarlama sosyal medya eğitimleri veriyorum.
  • Konferanslar ve panellerde konuşmalar yapıyorum.
  • Bireylere/kurumlara danışmanlık veriyorum.
  • Harbiyiyorum.com‘da yazıyor ve projeler geliştiriyorum.
  • Youtube’a, Instagram’a yemek videoları çekiyorum.

Evet, işte bir bakışta bu benim! Umarım ortak projelerde tanışma fırsatımız olur.

Her türlü teklifiniz için bana öncelikle salihseckin<at>gmail.com‘dan ya da Instagram @salihseckinsevinc üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle,

Salih Seçkin Sevinç