AKRON, OH - AUGUST 03: Tiger Woods hits off the third fairway during the final round of the World Golf Championships-Bridgestone Invitational at Firestone Country Club South Course on August 3, 2014 in Akron, Ohio. (Photo by Gregory Shamus/Getty Images)

Tiger Woods’la Birlikte Golf Topuna Vuracaklar, Girdiği Delik Türkiye Olacak!

Sabahtan beri anlamaya çalışıyorum. Türkiye’de bir Golf turnuvası var. Gayet güzel. Ancak hafta içi trafik saatinde Boğaz Köprüsü’nde Asya’dan Avrupa’ya yapılacak temsili vuruş için trafiğin kapatılması olayına inanasım gelmiyor. Her yerde isminin önüne “Efsane” lakabı eklenen Tiger Woods bu ulvi atışı Salı günü (bugün) devlet erkanı ile birlikte törenle gerçekleştirecek kişi.

Boğaziçi köprüsündeki gösteriyi sözüm ona CNN ve Reuters gibi basın kuruluşları da belgeleyecekmiş. Bu Türkiye’nin tanıtımı için çok iyi bir fırsatmış falan. Dün program şöyle açıklandı;

PROGRAM

13.00: Buluşma noktasından Boğaziçi Köprüsü’ne hareket
14.00-14.17: Boğaziçi Köprüsü’nde fotoğraf çekimi
14.17: Boğaziçi Köprüsü’nden ayrılış ve buluşma noktasına dönüş

Bugün ise bir saat evvel gençlerimizin sevgilisi Vali Mutlu herhalde gelen tepkiler yüzünden etkinliği 1 saatle sınırladıklarını belirtmiş.

Yine de İstanbul gibi trafiği ile efsane bir şehir ile efsane Tiger Woods arasında kazanan Tiger Woods oluyor.

Pazar günü yapsanız olmaz mı?

Merak ediyorum bunun benzerini San Francisco’da, California ya da New York’ta yapmak isteseler izin verilir mi? Ya da Almanya’da, ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde, ya da şöyle söyleyeyim, önce insanına değer veren herhangi bir ülkede?

İş saati, hafta içi, üstelik trafiğin bir o kadar da yoğun bir ülkeyse hiç sanmıyorum.

Neden bizde veriliyor? Çünkü bizde böyle şeyler sorun olmaz. Türk insanına “tanıtım” de, “marka değeri” de yeter. Bu iki kelime Türkiye’de bügüne kadar “insan değeri”nin her zaman üstüne çıkmıştır. Hem insan değeri dediğin nedir canım?

Sen insanına attığın onca biber gazıyla televizyonda tüm dünyaya zaten halkını bunca aşağılarsan, Tiger Woods’da gelir o golf topunu evine/işine gitmeye çalışan ve hali hazırda mevcut trafiğinde çile çekmekte olan onca insanın bir tarafına tüm dünyanın gözü önünde temsili olarak sokar!

Sen de ancak bunun tanıtımını yapmış olursun.

Geçenlerde arkadaşlarımdan biri “Muz Cumhuriyeti nasıl olur?” diye sormuştu…

-Ekleme, Saat:16:46

Tiger Woods ve sevgili devlet erkanımız trafiğin içine ettikten sonra Google’da “Tiger Woods Istanbul” diye arattım. İlk sayfada çıkan arama sonuçlarındaki başlıklardan bir örnek!

İşte dünyaya Türkiye ancak böyle tanıtılır!