Türk Telekom Akademi’de İki Sosyal Medya Eğitimi Ardından…

Geçtiğimiz ay USA dönüşü ayağımın tozuyla Türk Telekom Akademi’de iki tane “Sosyal Medya Eğitimi” verdim. (5 Ocak 2017 ve 17 Ocak 2017) Her iki eğitimde de katılımcıların enerjisi çok yüksekti. Böyle olunca benim de eğitimlerdeki enerjim katlanıyor tabii. Ne kadar çok meraklı ve soru soran insan olursa o kadar güzel eğitimlere gebe oluyor.

Genelde eğitimlerimin nasıl olduğunu soruyorlar. Katılan öğrencilere sormak daha doğru olur ama ben şöyle inceden izah etmeye çalışayım.

Öncelikle “zihinlerdeki” sosyal medyayı iyice irdeleyip, doğru bildiğimizi düşündüğümüz yanlışlarla yüzleşerek yine zihinlerde sıfırdan ve biricik bir “Sosyal Medya” inşa ediyoruz. Yani konuya en başından “İletişim” seviyesinden giriyoruz. Günün sonunda sosyal medyanın doğru kullanımını ve bir sosyal medya stratejisinin en muntazam şekilde nasıl kurgulanacağını öğrenmiş oluyoruz. Kapanışı da bir atölye çalışması ile öğrendiklerimizi pekiştirerek yapıyoruz.

Eğitimlerimin sonunda katılımcıların aydınlandığını ve günün sonunda bambaşka insanlara dönüştüklerini görmek benim için eğitimin en keyifli yanı.

Umarım sizlerle de bir gün bir eğitimimde tanışırız.

O zamana kadar belki kitaplarımla ilgilenebilirsiniz.

Sevgilerimle…