Harbi Yiyorum Kitap Nasıl Ortaya Çıktı?

Aslında yazarlık serüvenim ilk olarak 2012 yılında “Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya” kitabı ile başlıyor. Ancak bu kitabı yazabilme enerjisi ve cesaretini göstermeme yardımcı olan gerçek mecranın hikayesi 2009 yılına kadar gider. Bu mecranın ismi; -bir kısmınız zaten biliyor- Harbiyiyorum.com

Lezzetine aşina olduğum ve beğendiğim yemekleri bir arada toplama fikri ile yola çıktığım Harbiyiyorum.com serüvenim, 2009 yılından beri yeme-içme üzerine içerik üreten bağımsız bir mecra olarak yoluna devam ediyor… Şu anda Harbi Yiyorum’da farklı birçok yazar yazar yeme-içme ekseninde çeşitli konularda içerik üretiyor.

2014 yılında Harbi Yiyorum’da yıllar içersinde yazdığım yüzlerce mekanın ve bu mekana ait lezzetin kitap olarak uyarlanması fikri ortaya çıkınca Kalem Ajans‘tan sevgili Nermin Mollaoğlu/Nazlı Gürkaş ile birlikte Harbi Yiyorum’un kitap yolculuğu da başlamış oldu.

Nihayet 2015 Aralık ayında kitabı Ayvalık – Cunda’da tamamlayarak yayıncım Hayy Kitap‘a teslim ettim. Çeşitli süreçleri takiben baskısı Nisan 2016 başında yapılan ve Nisan ortasında dağıtımı tamamlanan “Harbi Yiyorum – Türkiye’de Nerede Ne Yenir 1” şu anda tüm seçkin kitapçılarda satışta.

Gelecek nesillere bir dönem Türkiye’de sokak lezzetleri ve yeme-içme kültürü üzerine projeksiyon olacak, kalıcı bir arşiv bırakmak en büyük hedefimdi ve sanırım bunu başarmış oldum.

İkinci kitapta görüşmek üzere…

Sevgilerimle,

HarbiYiyorum_3Boyut-banner-01