Yeni Romanım “Ruhani” Epsilon Yayınevinden Çıktı

İkinci romanım “Ruhani” Epsilon Yayınevi’nden çıktı. Yazmam tam 2 yıl sürdü. Araya pandeminin de girişiyle yayınevi hazırlık süresi de bir on ay kadar daha aldı. Yani toplam 3 yıla yakın bir hikayesi var “Ruhani“nin. Neyse ki içime sinen bir roman oldu. Böylesine zorlu ve belirsiz günlerde kendimi basıldığı için bile şanslı sayıyorum. Şu anda tüm kitapçılarda satışta.

Ruhani” ilk romanım “Ölüm Yolcusu Abdülüver’in Tuhaf Seyahatleri“nin aksine daha kısa bir roman. Toplam 176 sayfa. İlk okuyanlardan aldığım tepkiler önceki romanla benzer. Herkes rahat okunabilir ve bir, bilemedin iki günde okunup bitirilebilir olduğunu söylüyor. Bu benim için güzel bir geribildirim.

Daha önce iş kitapları yazan biri olarak roman yazmanın bende apayrı ve oldukça anlamlı bir yeri olduğunu söyleyebilirim. Umarım yeni romanlarda da en kısa sürede buluşuruz.

Şimdilik romanın arka kapak yazısını sizlerle paylaşayım. İlerleyen günlerde hakkında yapılan haberleri, içerikleri yine bir blog yazısında elimden geldiğince derlemeye çalışacağım.

“Ruhani”nin Arka Kapak Yazısı

Adı Ruhani. Tuhaf bir isim, evet ama seçme şansı yoktu.
Kendi tabiriyle, yeryüzünün ilk şafağından beri burada, aramızda. Her şeyi görüyor, onun için lineer bir akışı olmayan zamanda dilediğince geziyor; tıpkı söylediği gibi, “bir ileri, bir geri, daima salınımda”…
Bir bedeni yok, duvarların içinden geçebiliyor, varlığına dair en ufak bir açık vermeksizin çağları, uygarlıkları, yemek masasının başında toplanmış aileleri izliyor. Ancak eksik bir seyir bu, çünkü her şey görüntüden ibaret; garip, mekanik cızırtılardan öte ne bir ses duyuyor ne de duyurabiliyor kendini. Ta ki bu uçsuz bucaksız hapishanesine gün gibi doğan, onu duyup onunla konuşan “hücre arkadaşı” yanına gelene dek…
Bu kitabı tek mekânda geçen filmlere benzetebiliriz; bilirsiniz, o tür filmlerde yapımın bütçesi şaşaalı kostümler ya da gözünüzü alan efektlere gitmez, elde avuçta ne varsa oyunculuğa yatırılmıştır. Bir de sonları meşhurdur; başından beri ustalıkla anlattığı acı-tatlı masalla sizi sarıp sarmalayan kolların birden gevşediği o baş döndürücü bitişler…
Salih Seçkin Sevinç, gerçekle hayali aynı havanda döverek ikisini de tanınmaz hâle getiren yeni romanında, beklenmedik bir anlatıya unutulmaz bir sonla nokta koyuyor!

Romanı “Ruhani”yi bu linke tıklayarak satın alabilirsiniz.

Tagged as: